Jump to content

Toggle %s Deathrow Romania Counter-Strike:Global Offensive

www.Deathrow.ro - Forum - ONLINE [DM+FFA] DM.DeathRow.ro - ONLINE [DM+FFA HS Only] HS.DeathRow.ro - ONLINE [Retakes] Retake.DeathRow.ro - ONLINE [Retakes] Retake2.DeathRow.ro - ONLINE [Surf] Surf.DeathRow.ro - ONLINE

Photo

[CS16 - Help] Problema Cont Steam

• This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

zanda.yee

zanda.yee

Member

• Membru
  • 52 posts
  • 9 topics
  • Joined 02-April 12
  • Country: Country Flag

Salutare tuturor , dupa cum puteti vedea am o problema cu contul de Steam . Totul a inceput de cand ramasesem fara laptop , iar timp de 3 luni nu ma logasem pe el . Intr-un final am reusit sa imi iau alt laptop si am instalat Steam-ul , cand sa ma loghez surpriza : Cand imi transmiteau ca ma loghez de pe un nou device si ca mi-au trimis un cod pe e-mail . Toate bune si frumoase pana aici , dau sa ma loghez pe e-mailul pe care era inregistrat account-ul , iar cei de la Yahoo exact ca si cei de la Steam , mi-au spus ca ma loghez din alt device/locatie si ca imi trimit si ei un cod de verificare pe e-mailul secundar , aici surpriza cea mare , alternative e-mailul pe care mi-a fost trimis , realizez cu stupoare ca mi-a fost dezactivat .  ( host-urile ptr alternative la momentul respectiv , erau @company.com ) . Am incercat toate posibilitatile de a-mi recupera e-mailul dar in zadar , ei doar ma obliga sa acces alternate-ul , nu sa accesez si intrebarile de securitate ( pe care logic mi le amintesc ) . Tin sa precizez ca nu am bagat nici-un numar de telefon la Yahoo si nici la Steam iar culmea culmilor cand am trimis Ticket la Steam nu mi-au luat in calcul ca prima oara contul mi l-am facut e-mailul actual ( pe care il folosesc ) si dupa l-am schimbat pe acel e-mail cu problema . As dori sa subliniez ca eu detin cont-ul din 2008 , iar la vremea respectiva mi-am cumparat licenta de CS 1.6 prin SMS de la computergames .

Ce este de facut? Vreo sansa sa imi recuperez acest cont?

trace 818

trace 818

SWAT

• Super moderator
  • 374 posts
  • 19 topics
  • Joined 11-June 15

Da, este.

Trimiti codul primit de la computer games prin ticket sau alta dovada de plata pentru a dovedi ca e Steam-ul tau.

PS: data viitoare respecta modelul de postare.

• utzu likes this

zanda.yee

zanda.yee

Member

• Topic Starter

• Membru
  • 52 posts
  • 9 topics
  • Joined 02-April 12

Au trecut 8 ani de cand am primit SMS-ul , iar nr de telefon nu il mai detin  , cum as face rost de cd-key iar?

Te rog sa imi trimiti modelul de postare prin pm daca esti binevoitor  pentru ca nu il vad .

LE : Acum l-am vazut , milioane de scuze , dar totusi ma lamureste cineva in privinta asta?

Edited by zanda.yee, 26 January 2016 - 04:24 PM.

trace 818

trace 818

SWAT

• Super moderator
  • 374 posts
  • 19 topics
  • Joined 11-June 15

Nu stiu cum sa faci rost de cod iar daca nu mai ai sms-ul respectiv.

In mod normal, CS 1.6 trebuie cumparat direct de pe Steam si nu de pe orice site care-ti da un key, pentru ca exista riscuri ca cel de fata, sa pierzi key-ul, sa pierzi sms-ul s.a.m.d

Anyway, tu trebuie sa dovesti celor de la Steam ca, contul respectiv e al tau. Da-le parole pe care le-ai avut puse, id-uri de mess (daca ai avut mai multe asociate contului), intr-un fel tre' sa rezolvi.

• utzu and zanda.yee like this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users