Jump to content

Toggle %s Deathrow Romania Counter-Strike:Global Offensive

www.Deathrow.ro - Forum - ONLINE [DM+FFA] DM.DeathRow.ro - ONLINE [DM+FFA HS Only] HS.DeathRow.ro - ONLINE [Retakes] Retake.DeathRow.ro - ONLINE [Retakes] Retake2.DeathRow.ro - ONLINE [Surf] Surf.DeathRow.ro - ONLINE

Photo

[CS16Gaming -Respinsa] - Propunere - Aplicatie

- - - - -

• This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

pharaouch

pharaouch

Master Member

• Membru
  • 1589 posts
  • 313 topics
  • Joined 03-April 12
  • Country: Country Flag

Am deschis acest Topic, deoarece doresc sa propun, ca aceasta Comunitate, CS16Gaming, sa creeze o aplicatie in GooglePlay si / sau AppStore.

De ce ar ajuta?

• Acum, cum aproape toti dintre noi avem "smartphone", si uneori suntem plecati de la PC-ul nostru, dorim sa accesam si noi Forum-ul. Ce facem?  Deschidem un Browser de pe telefonul nostru si scriem in search: "www.cs16.ro/forum" si gata, am accesat Forum-ul.
  • Problema este: toti stim, cum arata Forum-ul din Browser-ul unui "smartphone".
  • Propunerea mea: ar fi bine, daca CS16Gaming Community ar creea o aplicatie, pe care il putem instala pe telefonul nostru si prin acest fapt, am putea accesa mai usor si mai simplu Forum-ul. Desigur, aplicatia si interfata ei ar fi diferita si mai simpla decat din Browser-ul unui PC.

Aceasta ideea are doua parti bune: ar ajuta Owner-ii / Fondator-ii / Admin-ii unui Server, dar si pe Player-i. Si in plus, ar fi, pentru Comunitate, o sursa mai mica de venit.

Astept pareri: Pro / Contra...

EDIT (pentru cei de jos): Aplicatie = Download -> Install

Toti accesam un browser pentru a intra pe Forum. Cu aceasta aplicatie ar fii mai usor, deoarece ar fii instalata pe dispozitivul nostru si cu un simplu ""touch" il putem deschide, fara a mai avea nevoie sa deschidem un browser si etc.

Interfata = modul, in care ne apare (de exemplu: comparati interfata Facebook: cum arata deschisa pe PC si cum arata deschisa pe mobil. Acum, sper ca ati inteles la ce ma refer...

Edited by Wiz. K., 07 June 2015 - 09:24 PM.

• -RoEN-AimeR likes this

majestic K.

majestic K.

Master Member

• Membru
  • 1758 posts
  • 106 topics
  • Joined 03-March 13

# CONTRA!

Exista deja aceasta interfata de care zici tu (pentru mobil).

IMAGINE

Edited by majestic K., 07 June 2015 - 08:10 PM.

• COSMIN @CS16 likes this

COSMIN @CS16

COSMIN @CS16

No Limit Member

• Membru
  • 2196 posts
  • 343 topics
  • Joined 12-November 13

Contra dupa cum spune si majestik avem o interfata pentru mobil. Si daca stau si caut cred ca avem si un topic facut de Edu in care ne explica lucrul asta.

Edit: Stiu care este diferenta dintre o interfata si o aplicatie. Si in primul rand nu se face asa usor.(Daca esti asa destept si ne explici noua ce este o aplicatie de ce nu o faci tu)

Edited by COSMIN @CS16, 07 June 2015 - 09:59 PM.

• majestic K. likes this

Rabanne @ CS16

Rabanne @ CS16

Ultras Member

• Membru
  • 488 posts
  • 47 topics
  • Joined 01-May 14
Este deja aceasta interfata pentru mobil eu mereu intru pe forum dupa telefonul mobil si se misca foarte bine .

#Contra !

Jola V2

Jola V2

Platinum Member

• Membru
  • 1009 posts
  • 99 topics
  • Joined 14-August 14
Nu inteleg ce treaba are o Interfata cu o Aplicatie?!
Baiatul propune ca Comunitatea sa aiba propria Aplicatie ca sa numai accesam un Browser.
Ceva gen Facebook.
Ca asa si eu intru pe un Browser si am salvata Interfata de la Forum.
Din partea mea ai un Pro.
  • pharaouch and ->Andrei. like this

LiQuiDz @ CS16

LiQuiDz @ CS16

No Limit Member

• Membru
  • 2947 posts
  • 184 topics
  • Joined 19-April 12

De acord cu jola  . #PRO .

Andrei;

Andrei;

Administrator

• Administrator
  • 3184 posts
  • 396 topics
  • Joined 16-December 12
Foarte bine. Cine o face? Sa propui e usor, e exact ca la cei care propun sa deschidem un server cu modul x. Daca se ofera cineva discutam, pana atunci propunere respinsa.
  • Snake-EYes, KRIMEX and COSMIN @CS16 like this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users